2009. április 26., vasárnap

Friss hírek mára

  • Doc Phatt nyúlt hozzá az 1985-ös Ryuichi Sakamoto-dalhoz, a Merry Christmas Mr Lawrence-hez. Több korábbi feldolgozó, akárcsak az előbb említett is, Heart of Asia címen jelentette meg az ázsiai beütésű melódiát.
  • Ma.Bra (alias Mauricio Braccagni) hetedik albuma két adaptációt is rejteget. Az egyik a sokszor újrahasznosított Heaven Is A Place On Earth (Belinda Carlisle az eredeti előadó). A másik viszont ezerszer érdekesebb ettől: DJ Volume 2003-as Spirit Of Yesterday-je támadt föl benne, ám ez nóta is cover version: a refrén egy az egyben Sonique 2000-es Sky-jának a felhasználása. Az olasz úr azonban nem vette át a visszatérő sorokat (gondolom a copyright ára miatt), csak DJ Volume adalékait.
  • Alex B orvul nekiesett az 1993-as We Are Going On Down-nak (originális interpretáló: Deadly Skins). 
  • John Karen az East 17 szintén '93-as muzsikájának adott új hangzást. It's Alright.
  • A Sunrider egy 1997-es R.O.O.S gyermeket fogadott örökbe, akinek a neve Instant Moments.
  • Makrolon feat. Danielle: Died In Your Arms 2009. Átvétel a Cutting Crew-tól, természetesen. (Danielle vokálját használta egyébként 2007-ben Alex M is, amikor ő készítette el ennek a romantikus zenének a saját verzióját.) Makrolon ugyanezen a kislemezen adott helyet a Yeke Yeke újjászületésének is (Mory Kanté, 1987).
  • Booker T kezei alatt élő hangszeres remake készült az OutKast héjájából (sorry, Hey Ya). Kukucs! 
  • A Franz Ferdinand Heisa Ho-ja eredetileg egy tavalyi De Kift muzík. Viszont a De Kift meg Feri Francitól vette át idén a 2004-es Love and Destroy-t. Adok-kapok.
  • Melody Gardot ellátogatott Ózhoz, a nagy varázslóhoz, és kölcsönvette Judy Garland Over the rainbow-ját. Érdekes dzsessz-verzió ez, kérem szépen!
  • Ralph Fritsch sem túl ötletgazdag, viszony jó üzletember. A nem túl slágeres Man on Mars-ot írta meg és publikálta a Komakino prodzsekt alatt, majd 2002-ben is jelentetett meg új verziót szimplán Ralph Fridge néven. A 2009-es frissítést a Ralph Fridge vs. Restricted Area interpretárokkal kell keresni.

Napi videó: Boomtown - How old are you?



Az 1984-es Miko Mission sláger újraértelmezése a Kontor kiadó keze alatt jelent meg pár héttel ezelőtt. Nem is tudom, hogy milyen jelzővel lássam el a következő információt (talán ötlettelenség?): a dalhoz a MegaStylez olyan remixet készített, amely a dal 2003-as, Master Blaster által elkövetett feldolgozásának állít emléket. 

2009. április 23., csütörtök

Ronan Keating: Songs for My Mother (feldolgozásalbum)


Az ír már-csak kicsit emlékszem-rá Boyzone korábbi tagja (és egy Anita nevű ismerősöm hasonmása) új feldolgozásalbumot kompilált elhunyt édesanyja emlékére (és itt az üzlet, mert minden maminak anyák napjára). A 2008 karácsonya előtt pár nappal rögzített hanganyagon 10 dal található, kislemezként Cyndi Lauper 1983-as Time After Time-jának feldolgozása jelent meg eddig a 8 turkálós számból. A vokállal és a hangszeres kísérettel semmi probléma nincs (sőt!), Keating hangja a női rajongóknak bizonyára bugyinedvesítő.


Az album tracklistája a következő, zárójelben a dalok mellett az eredeti előadó:
  1. Time After Time (Cyndi Lauper)
  2. Make You Feel My Love (Bob Dylan)
  3. Both Sides Now (Joni Mitchell/Judy Collins)
  4. Vincent (Don McLean)
  5. Carrickfergus (ír nemzeti dal)
  6. I Believe I Can Fly (R. Kelly)
  7. Mama"s Arms
  8. Wild Mountain Thyme (az ír McKenna család dala százéves dala, amelyet később a McPeake család tagjai vittek sikerre)
  9. Suspicious Minds (Elvis Presley)
  10. This Is Your Song

Hamarosan érkezik

  • A Circle In The Sand és a Just Dance elektronikus formáit a De-Grees a csúcsra vitte. Most ismét egy viszonylag friss dalt fog a két német dj "áthangszerelni", Leona Lewis Keep Bleedingjét.
  • A Mental Madness istállójába tartozó új formáció, a DeCore az egyszerűen tinglitangli, ám meglehetősen sikeres Boom, Boom, Boom című Vengaboyz-slágerrel dobbant pár héten belül.
  • A német dj-k tracklistáján már ott van Annakiya új zenéje, a Denis. (Korábban Blondie adta elő).
  • A Lazy Monkeys a Wheatus 8 éves Teenage Dirtbagjét adaptálja, hivatalos release pár nap múlva.
  • Nem feldolgozások, hanem az eredeti előadők interpretálják új, remixelt formában a következő számokat: Everybody 2009 (Rocco); Take Me Away 2009 (4 Strings, szuper Dave Darrell-remixben is, kicsit Infinity 2008-as hangzással), Sister Golden Hair 2009 (Floorfilla), I Like To Move It 2009 (Reel To Real, Klaas-remixben, ha így ismerősebb: "Riszálom úgy is, úgy is..."). 

2009. április 17., péntek

Napi friss


  • Új életet lehelt a kezdetben italodisco stílusban nyomuló Master Blaster (az összes eddigi kislemezeiken egyébként kizárólag feldolgozások voltak,) Hilary Duff 2003-as dalába, a Come Cleanbe. Öt esztendővel ezelőtt a Become One-tól hallhattunk egy burkolt változatot. Néhány remix kifejezetten kellemesre sikerült a német Zooland Records által kiadott hanganyagon.
  • Marc de Siau is örökké fiatal akar lenni: a kicsit vontatott zenében természetesen az Alphaville Forever Youngja támad föl (ki tudja, hogy hanyadszor?).
  • Living in a Box brit banda a nyolcvanas években divatos elektronikus zene jellegzetességeit építette be a dalaiba. 1987-ben jelentek meg az együttes nevével megegyező című muzsikával. A Living in a Boxot most a Spacekids feat. Beat Control helyezte át a néhány éve még oly újszerűnek ható, Benassi által bevezetett, de azóta kissé háttérbe szorult elektronikus hangzásvilágba.

2009. április 15., szerda

Mai videó: Cutback ft. Federal - Rock To The Rhythm



"Baby, can't you see? ... With a taste of your lips, I'm on a ride, your toxic I'm slipping under..."

2009. április 14., kedd

Néhány újdonság mára


  • A német Mental Madness kiadó Cansis/Carefree előadója feldolgozta Fúrtagyú Nelli és James Morrison Broken Strings (2008) című dalát electro house stílusban.
  • Manuel Reuter, alias (DJ) Manian (ő többek között a Cascada egyik producere) Ravers Fantasy számában a 2005-ös Tune Up! sláger éled újjá. Hogy mi ebben a furcsa? Az, hogy Manian volt a Tune Up! egyik tagja Yann "Yanou" Pfeiffer mellett... 
  • Az iio sem úszta meg. Emlékeztek még a Rapture-re, amit a magyar rádiók sallangosra játszottak? Most a Tiger & Dragon hozta el cirka 8 év után.
  • A The Glitterboys soron következő slágere a Suspicious Minds - hatalmas Elvis-nóta volt, s meghagyták az eredeti, gyönyörű vokált.
  • A dojcse Novaspace Jessica Böhrs énekesnővel az élen kismilliónyi zenét adaptált, aztán három éve nagy lett a csend, ugyanis Jessie inkább a színészi karrierjének egyengetését választotta.  2002-ben robbantottak egyébként Cyndi Lauper Time after Time-jának feldolgozásával (ez Oroszlán Szonja és Pierrot változata), majd furcsa módon akkor készült el a  To France új verziója tőlük, amikor a Groove Coverage szekere is beindult a Moonlight Shadow-val.... Gyarapították a cover versionök sorát pl. a Midnight Oil-féle Beds Are Burning- vagy a Masquerade-féle Guardian Angel-replikával. A szünet után azonban a Konsum Musik kiadó új életet lehelt a formációba: fiatalabb, barna hölgyemény érkezett a szöszi helyett (ő látható a képen, a neve Jenny Marsala). Jenny az Inker & Hamilton tollával kezdett el ékeskedni idén januárban (Dancing Into Danger). Az új Novaspace-album nem lesz kutya: nagyon ötletesen a menedzserek Jenny szájába adják azokat a feldolgozásokat, amelyeket már Jessica is elénekelt néhány évvel ezelőtt, így például új keveréssel (és vokállal) sztrájkbekkel a Time After Time: Rebirth, de lesz Run To You 2.9 (eredetileg Bryan Addams), So Lonely 2.9 (Sting/The Police), Dancing With Tears In My Eyes 2.9 (Ultravox) is.

Napi friss: Kelly Llorenna - Dress You Up



A híres N-Trance szólókarierrbe kezdett angol énekesnője két év kihagyás után visszatért: Darren Hayes 2005-ös burkolása után most ő dolgozta föl Madonna 1984-es Dress You Up című slágerét. Bevallom, imádom Madonnát, főleg a nyolcvanas évekbeli slágereit, de szerintem Kelly énekbeli teljesítménye egy fél klasszissal jobb. A 38 éves kisasszonynak nem ez az első kölcsönvett nótája. A kétezres évek első felében nagyon jó helyeket (#6, #8) ért el az angol hivatalos slágerlistán Donna Summer This Time I Know It's For Real-jának (ez a magyar verzió Sárközi Anitától, de van ausztrál is 2006-ból, a Young Divastól) és Taylor Dayne Tell It To My Heart-jának újrájával. Majd 2007-ben megnyitotta azon előadók sorát, akik Lara Fabian I Will Love Again-jét adaptálták szépen sorban, másfél esztendőn belül (Baracuda, Claire Lynch, THD, Riju Holgersson & Andy Raw), viszont a brit chart ekkor nem énekelte, hogy "újból szeretni fogok": az I Will Love Again fel sem került a TOP 100-ra.

2009. április 13., hétfő

Friss megjelenésekről röviden

  • A God Module A Night Like This-ében a régi, 85-ös The Cure-dal köszön vissza.
  • Ciara és Young Jeezy Never Ever-je az 1972-es If You Don't Know Me By Now című, Harold Melvin & The Blue Notes által interpretált dalra építkezik.
  • Rollergirl (egy szebb napokat is látott német énekesnő) úgy tűnik, hogy 2009-es verzióval jelentkezik a már tíz évvel ezelőtt is előadott Dear Jessie-ből. Ez eredetileg Madonna 25 éves slágere.
  • Az MxPx feldolgozta a Poison Fallen Angel (1988) c. dalát, Belinda Carlisle Heaven Is A Place On Earth-jét, Kim Wilde Kids In Americáját, a The Blue Hearts Linda, Lindáját, egy Ramones- és egy Queen-számot, stb. Ők egy amerikai punk-rock együttes.
  • Flo Rida mellett a cseh dj, Stefano Prada is kékezik, új dalában az Eiffel 65 1999-es Blue c. nótája kap friss erőre, emellett a cseh remek remake-elte Harold Faltermeyer Axel F-jét is idén (tudjátok, a Beverly Hills-i zsaru betétdalát, amire az őrült béka is táncolt vagy két-három éve).

Nincsenek határok a BeFourral

Adott négy, az ABBA-formáció felállására (két csajszi, két pasas) hajazó huszonéves német óvodás, akik felnőttesnek tűnő zenét adnak elő (talán énekelnek) gyerekeknek. Menedzsereik általában régi slágereket és új-nem túl új dalok koppintásait adják a szájukba. Nézzünk meg néhányat a BeFourtól, a teljesség igénye nélkül.


A No Limit 2008/09-es verziójában természetesen az 1993-as 2Unlimited szám éledt újjá. Igazából alig hozza magával a régi változat engergiáját, fiatalos tempóját, és az újonnan beépített "jeijeijehehe + vonyítás" eléggé idegesítő. A videóban a tekével utalnak az originális klipre nem mellesleg. Egyébként létezik egy 2003-as reloaded-verzió, a 2Unlimited - No limit 2.3 italodisco stílusban, MasterBlaster remixben (kukk), amely ezerszer jobb. 



2001-ben Csonka András (aki valószínűleg Lábatlanon lakik) Ding-dongozott nekünk, most a Befour teszi ezt a legújabb kislemezén (hivatalos klip még nincs, de lesz). Dinge-dong címen énekelte a számot először hollandul a fapapucsos Teach-In 1975-ben, és az angol Ding-A-Donggal meg is nyerték az Euróviziós Dalfesztivált. Hm-hm, a magyar verziót alapul véve adjunk a germánoknak egy gyenge négyest erre a butácska, de a fejből annál inkább kiverhetetlen melódiára:



A bandácska a Disco című számban ugyan nem remake-elte, csak nagyjából lekoppintotta Arsenium Arsenie tavalyi Rumadai-ját. Még a dalszöveg egy darabja is beépítésre került (Disco - San Francisco etc.).



És végül a monoton Magic Melody 2007-ből, amelyet az ATC 2000 körül Around The World címen adott elő, ámbár mindkettő egy orosz nóta befedése (Ruki Vverh - Pesenka, 1998, kukk). 


És Ding-Dong-Ding-Dong!

2009. április 11., szombat

It must have been love... but it's not over now!

A svéd Roxette slágere 1986-ban született, bár ekkor még a karácsonyi melódiának szánt dal nem vált hatalmas világsikerré: ismertségét az hozta el, amikor beválogatták a Pretty Woman (Micsoda nő!) című 1990-es mozi betétdalai közé (és ekkor már tarolt a slágerlistákon, sőt Angliában 1993-ban is, amikor bemutatták valamelyik ottani országos tévén Julia Roberts egyik híres alakítását). Azóta számos új változat született, lássuk a legérdekesebbek toplistáját:


1. Shirley Clamp: När kärleken föds. Az Eurovíziós Dalfesztiválon többször versenyző svéd énekesnő áthangszereltette és "visszahelyezte" a Roxette és Harisnyás Pippi nyelvére a dalt (2006).



2. Roxette: No se si es amor. Ez az eredeti spanyol nyelvű verziója, 1994-ben jelent meg a duó "Baladas en Espanol" albumán. A spanyol nyelv ritmusosságának szépségét, romantikus mivoltát bizonyítja, hogy több adaptáló ezt a dalszöveget alkalmazza, mint például az ausztrál Aleks & The Ramps nevű alternatív banda 2006-ban.



3. Rocio Banquells: Pudo ser amor. 1991-ben (valószínűleg a film sikere miatt) született egy korábbi spanyol feldolgozás is Mexikóban, más dalszöveggel. 



4. A Kiprich nevű reggae-előadó kicsit átírta a dallamot és a dalszöveget: a refrénnek is csak a fele maradt meg az It's over now című dallamban (2000).



5. Szokatlanság szempontjából többen osztoznak az ötödik helyen. Így a Friday Night Posse feat. Soraya-féle 2004-es elektronikus feldolgozás (gyengusz vokállal), cover versiont készített több orchestra, a Countdown Singers, és még sokan mások. Ám született magyar átültetés is, ez a kilencvenes évek első felében jelent meg egy "Filmslágerek magyarul" című albumon, de semmire sem emlékszem egy refrénrészleten kívül ("A szerelem vár, talán rám is vár...")... Kérem azt, aki bővebb információt tud a dalról, jelezze nekem, mert sehol sem találom az neten.

2009. április 9., csütörtök

Rocknagyi dala visszacsempészve

Tramar Dillard amerikai rapper, ismertebb nevén Flo Rida az utóbbi időszakban két friss zenei adaptációval is büszkélkedhet. A Gotta Get It (Dancer) című dalában sample-ként Tina Turner 1984-es (Mark Knopfler által írt) Private Dancerje köszön vissza:





A Wynterrel közösen előadott muzsikában (Sugar) pedig az Eiffel 65 tíz évvel ezelőtt agyonra játszott Blue (Da Ba Dee) slágerének egyes elemei találhatók meg.



Friss feldolgozások

Új verzió született az alábbi dalokból:

  • Az Adagio For Strings (Samuel Barber 1936-os nótája) a Future Breeze nevű német dance act keze alatt született újjá (mellesleg a hetekben jelent meg egy másik verzió, a Seventh Son & Ethan North nevezetű párostól). Videó itt.
  • A Global Deejays új változatot adott ki  Rozalla 1991-es nótájából, az Everybody's Free-ből (mellesleg 2005-ben már ugyancsak feldolgozták a dalt). Meghallgatom!
  • Dj Lanai a My Way című dücdücéhez Otis Redding 1993-as Good To Me-jának alapjait építette be.
  • Gyerekkoromban erős székelési inger jött rám, amikor Mark Snow az X-akták című sorozathoz írt betétdalát hallgattam. Már annyira nem kakálok be  Mike Nero hasonló című (X-Files 2009) anyagán, ha a fülembe lüktet. Kíváncsi vagyok rá!
  • Na Na Na Na, Na Na Na Na, Hey, Hey, Hey, Good Bye. A Steam (eredetileg Na Na Hey Kiss Him Goodbye a címe) 1969-es slágere két újdonsült formában is hallható 2009 tavaszának zenei piacán. Az eredeti számhoz jobban hasonlító, de csak a refrént felhasználó deformitást a Star Flyer lőtte el (itt meghallgatható), míg Wale és Lady GaGa Chillin'-jében a refrén apró mozaikokban fordul elő.

2009. április 8., szerda

Minden évben benépesül a gyönyörű sziget

...és itt nem a Hajógyáriról van szó, hanem a La Isla Bonitáról, Madonna 1986-os slágeréről, amelyet többek közt a System Of A Down heavy metálos cuccba, a francia Alizée pedig tinglitangli turkálós ruciba sztájlisztolt. A legújabb (2009-es) cover version egy amerikai r'n'b előadótól, Tashától hallható: nekem nagyjából tetszik, bár nem az én stílusom. Ez a változat a Halálos iramban 4 egyik betétdalaként csendül fel.



Egy másik fekás verzió 2005-ből, a Squeeze Up feat. Teishan and Rob Fame alkalmi triótól:


Tavaly az osztrákok operálták meg a szépséges inzulát - Commercial Club Crew: La Isla Bonita 2008

 

2009. április 2., csütörtök

Roxette: a meglopott enyveskezűek I.

Néhány éves gyerekként, a kilencvenes évek elején, agyonra hallgattam az eredeti és a másolt Roxette-kazettáimat, egy piros, Ausztriából kapott Sony Walkmanen. Akkor még nem hallottam egy másik svéd előadóról, Erikáról, egy-két hete azonban feltűnt valami nagyon érdekes: a szőke asszonyság 1989-es, Together We're Lost című számának refrénjéhez...




...meglehetősen hasonlít Per Gessle-ék (milliószor feldolgozott, erről majd máskor) Fading Like a Flower-je. Illusztrálás gyanánt direkt egy 2005-ös cover versiont tettem be, hogy "művelődjetek":




2009. április 1., szerda

Sztázi, a tolvajok hercegnője

Nos, így néz ki az, amikor Sztázi (Anastacia) 2001-ben úgy döntött, hogy szántana a Holdon egy nap az életedben (figyeljétek a refrént és a dal hangulatát!). Anastacia - One Day in your life:




Ez pedig jó néhány évvel korábbról, innen lophatta a ODIYL írója a visszatérő sorokat.
Santana - Hold On: